Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Farba dekoracyjna w łazience - czy to dobry pomysł?

farby

Ściany w łazience pomalowane farbą dekoracyjną mogą prezentować się bardzo efektywnie. Takie rozwiązanie wbrew pozorom jest całkiem praktyczne – farba pozwala bowiem na szybką zmianę aranżacji wnętrza, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na rynku dostępne są preparaty dostosowane do malowania ścian w pomieszczeniach typu mokrego. Są to emulsje zawierające silikon lub lateks, które są odporne na wilgoć oraz zabezpieczają ściany przed rozwojem pleśni i grzybów. Ściany pomalowane taką emulsją można umyć.

Farba strukturalne czy płytki do łazienki?

W ostatnich latach dominowały aranżacje łazienek, w których płytki układane były po sufit. Kafelki są odporne na wilgoć i łatwe w czyszczeniu, aczkolwiek ich wymiana wiąże się z czasochłonnym kuciem w ścianach i sporą ilością pyłu. Nie zmienia to faktu, że atutem płytek jest trwałość – raz położone przetrwają wiele lat i zachowają nienaganny wygląd pomimo upływu czasu. Trendy architektoniczne zmieniają się jednak szybko i do łazienek coraz częściej wybierane są farby dekoracyjne, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także zaskakująco trwałe. Hydrofobowe powłoki nie chłoną wody i pozwalają ścianie oddychać.

Duet idealny, czyli kafelki i farby strukturalne

Najrozsądniejszym wyborem jest położenie płytek w miejscach najbardziej narażonych na oddziaływanie wilgoci, czyli na ścianie za umywalką, kabiną prysznicową, wanną i miską WC. Płytek nie trzeba kłaść aż po sam sufit, wystarczy, jeśli będą sięgać do poziomu około 120 cm od podłogi – wyjątek oczywiście stanowi prysznic. Pozostałe ściany łącznie z sufitem można pomalować farbą dekoracyjną. Aby nie przytłoczyć wnętrza, warto sięgać po stonowane i jasne kolory płytek o gładkiej powierzchni, które będą doskonale korespondować z dekoracyjną strukturą farby.

Wróć do bloga