Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Dobry skład kleju montażowego, czyli jaki?

kleju montażowy

Klej montażowy to niezastąpiony produkt w dziedzinie budownictwa, remontów i prac wykończeniowych. Dzięki swoim właściwościom pozwala na szybkie i trwałe łączenie różnorodnych materiałów. W związku z tym warto zwrócić uwagę na skład kleju montażowego, który wpływa na jego jakość i efektywność.

Dobry klej montażowy powinien charakteryzować się przede wszystkim wysoką siłą klejenia oraz elastycznością. Wysoka siła klejenia zapewnia trwałość połączenia, nawet w przypadku dużych obciążeń. Elastyczność kleju sprawia, że może on być stosowany do łączenia materiałów o różnych właściwościach, takich jak drewno, metal czy szkło. Ponadto dobry klej montażowy powinien szybko wiązać się z podłożem oraz być odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak wilgoć czy wahania temperatury. Warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowania – najlepsze kleje montażowe są wolne od szkodliwych substancji, takich jak rozpuszczalniki czy izocyjaniany.

Składniki wpływające na jakość kleju

Skład dobrego kleju montażowego opiera się przede wszystkim na polimerach, które są odpowiedzialne za jego właściwości klejące. Najpopularniejsze z nich to poliuretan (PUR), akryl (MS) oraz silikon. Poliuretanowe kleje montażowe cechują się wysoką siłą klejenia, ale są wrażliwe na działanie wilgoci, dlatego nie nadają się do stosowania na zewnątrz. Akrylowe kleje montażowe są bardziej elastyczne i odporne na wilgoć, co sprawia, że świetnie sprawdzają się w pracach wykończeniowych. Silikonowe kleje montażowe są natomiast najbardziej elastyczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych, co pozwala na ich szerokie zastosowanie.

Podsumowując, wybierając dobry klej montażowy, warto zwrócić uwagę na jego skład oraz właściwości, które wpływają na jakość i efektywność łączenia materiałów. Pamiętajmy również o bezpieczeństwie stosowania oraz dostosowaniu kleju do konkretnego zastosowania.

Wróć do bloga