Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Do czego służy klej gipsowy?

płyty gipsowe na ścianie

Klej gipsowy to materiał budowlany, który zyskał ogromną popularność w polskim budownictwie w ostatnich latach. Jest on wykorzystywany przede wszystkim do łączenia elementów z płyt gipsowych, ale również do wykonywania różnego rodzaju prac wykończeniowych.

Właściwości kleju gipsowego

Klej gipsowy, jak sama nazwa wskazuje, ma swoją bazę w gipsie, który ulega procesowi krystalizacji pod wpływem reakcji z wodą. Dzięki temu klej nabiera swoich charakterystycznych właściwości, takich jak duża przyczepność czy łatwość mieszania ze względu na swoją proszkową formę. Klej gipsowy jest również łatwy w aplikacji oraz szybko schnie, co przyspiesza proces wykończeniowy.

Zastosowania kleju gipsowego

Głównym celem stosowania kleju gipsowego jest łączenie płyt gipsowych podczas wykańczania ścian. Aplikacja kleju pozwala na uzyskanie trwałego i stabilnego połączenia pomiędzy płytą a murem, co wpływa na wytrzymałość całej konstrukcji.

Klej gipsowy może być również stosowany do wykonywania gładzi na ścianach i sufitach. W przypadku tej metody klej jest rozprowadzany cienką warstwą, która po wyschnięciu daje jednolity i gładki efekt. Ponadto klej gipsowy jest świetnym materiałem do naprawy uszkodzonych płyt gipsowych. Można go stosować zarówno do uzupełnienia ubytków w płycie, jak i do zamocowania fragmentów odbitych czy złamanych.

Klej gipsowy jest również używany do zamocowania różnego rodzaju elementów dekoracyjnych, takich jak listwy, karnisze czy sztukaterie. Dzięki swoim właściwościom, takim jak duża przyczepność czy szybkie wiązanie, klej gwarantuje stabilne montaż tych elementów.

Korzyści wynikające ze stosowania kleju gipsowego

Dzięki łatwości mieszania oraz aplikacji kleju gipsowego prace wykończeniowe przebiegają szybko i sprawnie. Dodatkowo krótki czas schnięcia materiału pozwala na kontynuację prac bez zbędnych przerw. Klej gipsowy jest stosunkowo tanią alternatywą dla innych rodzajów klejów czy materiałów łączących. Dzięki temu jego stosowanie przekłada się na niższe koszty całkowite inwestycji. Ponadto klej gipsowy daje bardzo mocne oraz trwałe połączenie elementów, które utrzymuje się przez długie lata. 

 

Wróć do bloga