Arsen Sp. z o.o. Sp. k., Grabowiec 5 A, 98-200 Sieradz

tel. 43 826 00 00,
tel. 694 477 776

Akcesoria malarskie, które usprawnią i ułatwią remont

akcesoria malarskie

Zanim przystąpisz do malowania, koniecznie kup wszystkie potrzebne narzędzia malarskie. Wówczas unikniesz przykrych niespodzianek związanych na przykład z koniecznością przerwania prac w najmniej oczekiwanym momencie. Oto lista wszystkich niezbędnych akcesoriów!

Taśma malarska

Przed przystąpieniem do malowania konieczne jest zabezpieczenie wszystkich elementów stykających się ze ścianą. Taśmą malarską możesz okleić drzwi, okna i listwy przypodłogowe oraz odciąć ścianę od sufitu lub sąsiedniej ściany. Cienkie taśmy malarskie mogą posłużyć do wykonania ciekawych efektów dekoracyjnych na ścianie – na przykład modnych w ostatnim czasie wzorów typu geometric wall. Do mocowania folii malarskich warto sięgnąć po przylepce dwustronne, a przy bardzo chropowatych powierzchniach sprawdzi się taśma tynkarska.

Folia malarska

Zaschnięta farba nie zawsze daje się łatwo usunąć. Dzięki folii ochronnej zabezpieczysz okna, wyposażenie, elementy wystroju i oczywiście podłogę. Do wyboru są folie malarskie w kształcie prostokąta i folie tynkarskie w formie podłużnych pasów. Folią transparentną można zabezpieczyć okna bez zbędnego zaciemniania pomieszczeń.

Papier ścierny

Przed położeniem świeżej warstwy farby warto dokładnie przyjrzeć się ścianom – wszelkie nierówności i zagłębienia należy wypełnić masą szpachlową, a następnie wyrównać z użyciem papieru ściernego.

Pędzle i wałki

Gdy ściany zostaną przygotowane a powierzchnie wokół zabezpieczone, to można przystąpić do gruntowania i malowania. Do nakładania gruntu idealnie sprawdzi się specjalny wałek o dużej szerokości i chłonnej strukturze lub pędzel ławkowiec. Do malowania warto sięgnąć po inną końcówkę – dostępne są wałki o różnej szerokości i strukturze. Malowania nie zaczynaj, jeśli nie masz kuwety na farbę i kratownicy do ściągania nadmiaru farby z wałka.

Wróć do bloga